HOME OFİŞ FİRMA KURULUŞU KURULUŞU 

Etiket; home ofis, home ofis işyeri, home ofis şirket açılışı, home ofis firma kurmak , home ofis şahıs şirketi kuruluşu, home ofis limited şirket kuruluşu, home office, home office işyeri, home office şirket açılışı , home office firma kurmak , home office şahıs şirketi kuruluşu, home office limited şirket, home office işyeri nasıl kurulur, kiralık evimi home ofis gösterebilirmiyim, kendi evimi home office kullanabilirmiyim, evimin bir odasını home ofis iş adresi gösterebilirmiyim.

      Bazı ticari faaliyetlerin yapılması için, fiziki bir işyeri ya da bir ofise ihtiyaç yoktur.  İkamet ettiğiniz evinizdeki uygun bir odayı, işyeri adresi olarak kullanabilir ve resmi kuruluşu buradab yapabilirsiniz. 

 

         Avrupa'da bir hayli yaygın olan home ofis çalışma şekli , gelişen teknolojik çevre ve ticari faaliyetlere paralel olarak Türkiyede de artış trendine girmiştir.   Bazı meslek alanları için sabit bir işyerine ihtiyaç duyulmuyor. Home ofis şirket adresi maliyetleri en aza indirme konusunda iyi bir çözüm olduğundan dolayı rağbet görmektedir. 

       Home ofise uygun olan meslek alanları ; 

 

          İnternet üzerinden eticaret faaliyetleri,  web tasarım & yazılım ,  kitap & makale ve blog yazarlığı, online destek servisi, web sitelerinin yönetimi, bilgisayar yazılım geliştirme,  dijital pazarlama faaliyetleri,  organizasyon hizmetleri, rehberlik servisi, dijital eğitim,  grafik-tasarım işleri, online yatırım işleri, domain yatırımları, borsa finans yatırım faaliyetleri bilgisayar bakım-onarımı.

Home ofis adres işe şirket nasıl kurulur

   1 -  Mali Müşavir

       Home ofsi adreste iş kurmaya karar verdiğinizde , öncelikle bir mali müşavirle görüşmeli , muhasebe işleri için anlaşmalısınız.  vergi beyannameleri vermek için mali müşavirler yetkilidir. 

 

         Mali Müşavir yapılacaklar konusunda sizi yönlendirecek, işinize özel uygun bir yol haritası sunacaktır. Bir vekaletname ile şirketin kuruluşu, sigorta, vergi dairesi işlemlerini sizin adınıza yerine getirecektir. 

 

  2 - Gerekli Belgeler

  • İkametgah belgeniz

  • Noterden İmza Sirküleriniz

  • Noterden Muhasebe Vekaletnamesi

  • Kimlik Fotokopiniz

  • Ev size aitse tapu fotokopisi, değilse kira sözleşmesi

  

   Bu belgelerle birlikte , Mali Müşavir, aynı gün içerisinde kuruluşu tamamlayıp , vergi levhanızı teslim edecektir. 

     Homeofis adres ile şirketi kurmaya karar verdiğinizde, destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşiniz için detaylı maliyet tablosunu ücretsiz hazırlıyoruz. 

03.8.2019- Güncel

Home ofis kurarken önemli hususlar 

 

       Home ofis adresi ile çalışığ, firma kuracağınız zaman, evinizdeki bir odayı ofis olarak düzenlemeniz yeterli. Bir çalışma masası, koltuk,  bilgisayar, yazıcı, internet hattı gibi temel ofis mobilyaları yeterli olacaktır.   

       Türkiyedenin yasaları kapsamınsa, home ofis olarak adres göstermenizde herhangi bir sakınca yok. Ticari faaliyetleriniz uygun ise,  bir muhasebeci  ile anlaşarak  düşük bir maliyetle , bir gün içerisinde şahıs firması kurarak, ticari faaliyerlere başlayabilirsiniz.  

          Firma kurup, adresinizi home ofis gösterdiğiniz takdirde aylık giderleriniz şunlar olacaktır : Bağkur primi  , aylık muhasebe ücreti, aylık KDV , üç ayda bir de kira stopajı, üç ayda birde geçici vergi ödemeniz olacak. Ev kendinize aitse kira stopajı da ödemezsiniz.  

            Home Ofis Adreste Limited Şirket Kuruluşu 

 

       Home ofis adres ile şirket kurarken daha prestijli olması için, şirket türü olarak limited şirketi tercih edebilirsi.  Mali mevzuat ve yasalar kapsamınsa, ticari faaliyetlerinize uygun olması durumunda , home ofis adreste limited şirket kura bilir, ticair faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz. 

 

      Limited şirketin kuruluş işlemleri , şahıs firmasına kıyasla biraz daha komplike dir.  2019 yılı verileri ile, ortalama limited şirket  kuruluş maliyeti 2.150- 2.300 TL dir.  Bu maliyetlere tüm giderler dahildir. 

 

      Limited şirket kuruluş maliyeti ve kuruluş işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan uygun linke tıklayabilirsiniz. 

 

 

       İşinize özel , ücretsiz ve ayrıntılı bir maliyet tablosu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

gallery/home ofis şirket kuruluşu - home ofis işyeri açmak